top of page
Vyhledat

V čom je esenciálny olej Copaiba výnimočný?

Aktualizováno: 14. 10. 2019
K získaniu kvalitného oleja musí mať strom Copaiby minimálne 30 rokov. Je destilovaný zo štyroch druhov Copaiby, aby sa zvýšil terapeutický účinok. Obsahuje Beta-karyofylén, ktorý pôsobí na receptory CB2 (tým vplývava na endokrinný a imunitný systém), pričom úplne ignorujú receptory CB1 v centrálnom nervovom systéme (teda nevyvolávajú psychoaktívny účinok ako THC).Copaiba obsahuje podľa viacerých štúdií jedny z najsilnejších protizápalových látok na svete. Aj v nízkych dávkach je silný antioxidant. Má schopnosť znižovať zápal, bolesť, chráni pred infekciami. Môže pomôcť upokojiť úzkostné pocity.


Používa sa aj na podporu jasnej, hladkej pleti, upokojuje, hojí podráždenú pokožku. Redukuje vznik pigmentových škvŕn, môžete ju pridať do pleťovej vody. Taktiež si môžete pridať pár kvapiek do sprchového gélu na ukľudnenie pokožky.

Jej protizápalové a upokojujúce látky, pomáhajú zmierniť napätie v krvných cievach, čo umožňuje pomoc pri klesnutí krvného tlaku kardiovaskulárneho systému. To pomáha predchádzaniu ateroskleróze, ktorá je jednou z hlavných príčin mŕtvice a koronárneho ochorenia srdca. Na hĺbkový relax tkanív a svalov pridajte Copaibu do ľubovníkového oleja so sibírskou jedľou alebo Deep blue

Copaiba dōTERRA ivicentrum kopaiba

Copaiba nám pomáha odpustiť samým sebe, ak sme v minulosti urobili niečo, za čo sa hanbíme. Priznanie si reality minulých rozhodnutí a skúseností nám umožňuje rásť a meniť sa vedomejším a jasnejším spôsobom. Copaiba nás učí čerpať z našich skúseností z minulosti.


Viac o využití esenciálneho oleja z Copaiby sa dočítate na našom e-shope.


PS: Ak to tak cítite, veľmi nás poteší Váš like a prihlásenie na odber noviniek ivicentra dole v pätičke ❤️❓Máte nezodpovedané otázky? Sme tu pre Vás!

☎️ Zavolajte nám na 0907 618 715, napíšte cez chat alebo facebook.

Všetky dōTERRA oleje a viac informácií o nich nájdete na našom blogu a e-shope.
1 202 zobrazení
bottom of page