top of page
Vyhledat

Liečivé vibrácie

Aktualizováno: 20. 11. 2019


Myšlienka liečebného účinku vibrácií nie je nová. Vibrácie používali a dodnes používajú mnohé tradičné kultúry, predovšetkým čínska, indická, perzská a egyptská. Nízkofrekvenčné kmitočty sú vytvárané napríklad používaním Tibetských mís, gongov, spevom a modlitbami.
Západná kultúra tiež vyžíva vibrujúce prístroje na lekárske účely. V súčasnosti sa mechanické vibračné stroje používajú na rýchlejšiu regeneráciu svalov po ortopedickej operácii. Napr. zlepšenie neuromuskulárnej kontroly možno dosiahnuť aj u pacientov po mozgovej príhode. Vibračné prístroje sa používajú aj na zlepšenie stability u ľudí, ktorí trpia na Parkinsonovu chorobu.
Neskôr bola vyvinutá oscilačná metóda, ktorá pôvodne arytmické vibrácie premenila do usporiadaných oscilácií (túto metódu používajú aj kozmonauti pri letoch do vesmíru, aby zamedzili atrofii svalstva a rednutiu kostí).
ANDULAČNÁ TERAPIA znamená ešte presnejšie špecifikovanie vlnových dĺžok, ktoré majú liečivý účinok, pretože rôzne frekvencie pôsobia na rôzne bunky. Andulácia teda využíva poznatky, ktoré o rezonancii máme, a tak ňou dokážeme vyvolať rezonančné fenomény v tkanivách.
5 fyzikálnych princípov pôsobenia ANDULAČNEJ TERAPIE:

1️⃣ PRODUKCIA ENERGIE V BUNKE

Andulácia vytvára elektrické mikroprúdenia, ktoré podnecujú tvorbu ATP (adenozintrifostátu), ktorú biochemici označujú ako "energiu života". Táto energia sa ukladá do buniek, stimuluje regeneračné procesy a výrazne povzbudzuje telesnú výkonnosť.

2️⃣ TLMENIE BOLESTI

Andulácia umožňuje neurofyziologické a hormonálne tlmenie bolesti. Na prvom stupni aktivuje pozitívne signály v našom tele, ktoré prekrývajú negatívne signály bolesti. Výsledkom je výrazné zmiernenie bolesti. Na druhom stupni sa andulácia pri pravidelnom použití postará o uvoľnenie endorfínov - telu vlastný prostriedok proti bolesti. 3️⃣ AKTIVÁCIA KRVNÉHO OBEHU

Rad zdravotných ťažkostí vzniká nedostatočným prekrvením. Prúdenie zdravej a chorej krvi je veľmi rozdielne. Krvinky v chorej krvi sú zlepené a scvrknuté. Tým strácajú na vitalite a schopnosti transportovať po tele výživné látky. Andulácia uvádza tok krvi do pohybu a oddeľuje od seba zlepené krvinky.

4️⃣ AKTIVÁCIA UVOĽŇUJÚCICH MECHANIZMOV

Andulácia pozitívne pôsobí na rozšírenie ciev a prekrvenie svalových tkanív., eliminuje svalové napätie. Andulácia docieľuje obnovenie psychickej rovnováhy aktiváciou pozitívnych signálov v organizme a odstraňuje stresové napätie.

5️⃣ STIMULÁCIA LYMFATICKÉHO SYSTÉMU

Pravidelná stimulácia lymfy sa stará o stabilitu imunitného systému a o dobre fungujúcu látkovú výmenu.


❓Máte nezodpovedané otázky? Sme tu pre Vás!

☎️ Zavolajte nám na 0907 618 715, napíšte cez chat alebo facebook.


Všetky terapie a regeneračné kúry nájdete vždy online alebo osobne u nás v Regeneračnom ivicentre.

PS: Ak to tak cítite, veľmi nás poteší Váš like a prihlásenie na odber noviniek ivicentra dole v pätičke ❤️


288 zobrazení

Comments


bottom of page