top of page
Vyhledat

Našich 5 rokov

Aktualizováno: 20. 11. 201914. 4. 2014 bol deň, keď bolo Regeneračné Ivi centrum zapísané do živnostenského registra. Pamätám si na chvíľu, keď mi na živnostenskom úrade pri registrácii, kedy som už mala všetko vybavené, zariadené, oznámili, že sa to nedá... Stredná zdravotnícka škola v Banskej Bystrici v tom čase nemala akreditáciu. Oblial ma studený pot, sadla som si a prosila Boha, nech mi pomôže. V duchu som si vravela:

"Určite existuje spôsob, ako sa to dá urobiť."


Našiel sa. A takto fungujeme doteraz... Všetky prekážky, problémy zdolávame... Niekedy ľahšie, niekedy ťažko. Častokrát tápem, hľadám možnosti, riešenia, niekedy riešim neriešiteľné. To všetko je spojené s našim podnikaním, ale práca s ľuďmi ma naplňa.
Je úžasný pocit, keď človeku pomôžeme, keď máme pozitívnu spätnú väzbu. Je super pocit, keď Iviho pochvália, keď sme pre druhých obohatením. Snažíme sa dať to najlepšie z nás. V každom prípade sa nám úplne zmenil život. Je to veľká skúsenosť, výzva, posunuli sme sa v mnohých smeroch.


Som vďačná, že náš Ivi je ako most.

Most, ktorý spája. Pretože mnohí naši klienti boli prvýkrát v styku s človekom s Downovým syndrómom. Častokrát sledujú našu vzájomnú komunikáciu a takto nás spoznávajú. Spoznávajú našu innakosť, ktorú ja mám rada. Každý z nás je iný, bez ohľadu na to, koľko chromozómov máme. Každý robí svet krajší svojim spôsobom a všetci k sebe patríme.


Ivi si zaslúži rešpekt, je to krásna, obohacujúca duša. Pre mňa je dar od Boha, nič lepšie sa mi v živote nemohlo stať. Zmenil sa život môj a určite celej našej rodiny. Máme k sebe bližšie, sme menej sebeckí, viac empatickí, chápaví, citliví.


Asi pre každého rodiča je najdôležitejšie, aby jeho dieťa bolo šťastné. A Ivi je. Má svoje sny, plány. Na nič sa nehrá, je úprimný, bezprostredný, veselý. City a emócie prejavuje spontánne a naplno (všetky, aj tie negatívne). Teší sa z maličkostí. Môžem povedať, že Ivi poľudšťuje.Chcela by som sa poďakovať. Poďakovať Bohu, že mi dáva silu, všetko zvládnuť. Poďakovať mojim rodičom a hlavne starkám za ich starostlivosť a lásku. Veru, niekedy by za Iviho dýchali. Poďakavať svojim sestrám a ich rodinám, každý pomohol vždy, keď mohol..

Ďakujem môjmu Peťovi. Nikdy nespochybňoval moje kroky, moje rozhodnutia, vždy pri mne stál. A dôveroval mi, čo je pre mňa veľmi dôležité. Nedával mi intelektuálne rady, riešenia, pomohol mi svojimi rukami, svojou zručnosťou, svojou prácou..

Ďakujem všetkým mojim priateľom, sú dôležití ľudia v mojom živote, vlastne v našich životoch, lebo moji priatelia, sú aj Iviho priatelia.
Ďakujem všetkým našim klientom za to, že prišli, za dôveru, ktorú nám dali. Ďakujem aj tým, ktorí si u nás nakúpili a takto nás podporili.. Ak ste boli spokojní, povedzte to svojim priateľom, ak Vám niečo chýbalo, vadilo, alebo by ste niečo zmenili, povedzte to nám...
Pracujeme na sebe, i keď vieme, že nevyhovieme všetkým.. V každom prípade, starajme sa o svoje telo, je to chrám našej duše. A my sme tu pre Vás, pripravení pomôcť Vám, uľaviť od bolesti, potešiť slovom, dať kúsok zo seba...Vďaka.


584 zobrazení

댓글


bottom of page