top of page
Vyhledat

Spôsoby použitia esenciálnych olejov

Aktualizováno: 20. 11. 2022

Esenciálne oleje sa dajú použiť pri riešení rôznych emocionálnych a fyzických problémov. Môžeme ich užívať samostatne alebo v zmesiach.
Esenciálne oleje sú prírodnou cestou, ako eliminovať množstvo chémie, ktorá nás obklopuje. Môžeme ich využiť ako náhradu klasických liečiv (najlepšie je podchytiť chorobu hneď, jednoducho cítime, keď na nás "niečo lezie"), ako doplnkovú terapiu, pri výrobe vlastnej kozmetiky či čistiacich prostriedkov.

Esenciálne oleje obsiahnuté v difúzeri sa rozkladajú na mikrojemnú hmlu, ktorá sa rozptyľuje v miestnosti. Oleje tak zostanú vo vzduchu niekoľko hodín, kde následne osviežujú a upravujú kvalitu vzduchu. Do nášho tela tak vstupujú cez čuchový kanál.

Môžeme si vyrobiť aromatický rozprašovač pridaním esenciálnych olejov do vody. Voda a oleje sa síce nemiešajú, avšak na prevoňanie a skvalitnenie ovzdušia priestoru to nijako neprekáža. Stačí obsah fľaše pred rozprášením intenzívne pretrepať, aby sa oleje dočasne vo vode rozptýlili.Pridanie esenciálnych olejov do kúpeľa patrí medzi najstaršie spôsoby využitia ich terapeutického potenciálu. Pomôžu nám odbúrať stres, podporiť spánok, zmierniť bolesti svalov a kĺbov, či pomôcť s ochoreniami dýchacích ciest. Kedže es.oleje sú vo vode nerozpustné, pridajte do kúpeľa nosný olej (ja si zvyknem pridať smotanu a med)


Esenciálne oleje sa po aplikácii na kožu ľahko vstrebávajú a majú v danej oblasti rýchly lokálny účinok. Upokojujú, regenerujú a s úspechom ich môžeme použiť pri masáži a pri kozmetických procedúrach.


Chemická štruktúra esenciálnych olejov im dovoľuje prenikať kožou do krvného riečišťa a pôsobiť tak na celé telo. Protivírusové, antibakteriálne a antiseptické vlastnosti kvalitných esenciálnych olejov ničia baktérie a pomáhajú znižovať huby a plesne..

Každý olej má svoju charakteristickú vlastnosť a dokáže ovplyvnit vlastnosti zdravých buniek.

Použité množstvo esenciálneho oleja závisí od toho, či chcete dosiahnuť príjemnú atmosféru, kedy stačí menej kvapiek alebo pomôcť telu pri chorobe, či bolesti.

Ja sa riadim pravidlom: menej je viac.... Stres, zlé počasie, znečistený vzduch, to všetko negatívne pôsobí na naše zmysly. Vytvorte si svoju oázu pokoja nielen doma, ale aj v práci. Pomôžeme Vám, volajte 0907 618 715375 zobrazení

Comments


bottom of page